Мораҙым
+21 °С
Болотло
Бөтә яңылыҡтар
ЙӘМҒИӘТ
18 Сентябрь 2023, 14:25

Кемдәр депутат булып үтте?

Башҡортостандың етенсе саҡырылыш Дәүләт Йыйылышы - Ҡоролтайына һайланған депутаттар исемлеген бирәбеҙ.

Берҙәм һайлау округы

Коммунистар партияһының Башҡортостан бүлексәһенән

(исем-фамилиялар русса бирелә)

  1. Кутлугужин Юнир Галимьянович

  2. Старов Вадим Николаевич

  3. Шайнуров Артур Альбертович

  4. Галин Ильгам Илюсович

  5. Гайнуллин Айнур Ришатович

  6. Зайтунов Ялиль Насибович

 

«Ғәҙел Рәсәй – ПАТРИОТТАР – Хәҡиҡәт өсөн»

партияһының республика бүлексәһе

  1. Нагорный Владимир Александрович

  2. Нурлыгаянов Флюр Фаткулгаянович

  3. Шоров Рустам Асламбекович

  4. Камилов Тимур Умарджанович

 

ЛДПР-ҙың республика бүлексәһе

 

  1. Слуцкий Леонид Эдуардович

  2. Сухарев Иван Константинович

  3. Иванов Дмитрий Владимирович

  4. Сардаров Эдуард Шаликоевич

 

«Берҙәм Рәсәй» партияһының республика бүлексәһе

 

  1. Хабиров Радий Фаритович

  2. Загидуллина Аделина Рустемовна

  3. Галеев Артур Альбертович

  4. Новиков Дмитрий Викторович

  5. Монсон Джеффри Уильям

  6. Нигаматьянов Альфит Рафаилович

  7. Насыпов Тагир Мауилевич

  8. Каширин Николай Павлович

  9. Ишмухаметов Ахмет Валиахметович

  10. Ахунов Рустем Ринатович

  11. Павлов Валентин Николаевич

  12. Назаров Денис Андреевич

  13. Хажин Айбулат Вакилович

  14. Мережко Сергей Николаевич

  15. Муртазин Риф Табрикович

  16. Тимербулатов Шамиль Вилевич

  17. Гильмияров Тимур Римович

  18. Краснова Юлия Владимировна

  19. Шарипов Шамиль Гусманович

  20. Хакимов Загир Ахсанович

  21. Нигматуллин Эльбрус Хамитович

  22. Газизов Марк Наильевич

  23. Тикшаева Эльвира Ильдусовна

  24. Арямнова Елена Анатольевна

  25. Насретдинов Руслан Фанависович

  26. Каримова - Байбулатова Рамзия Рафаэловна

  27. Солодовник Валентин Николаевич

  28. Давлетбаев Альберт Рафаилович

  29. Лукманов Альберт Рауфович

  30. Валеев Шамиль Римзилевич

  31. Голов Олег Евгеньевич

  32. Толкачев Константин Борисович

  33. Гурьев Виктор Михайлович

  34. Калинин Олег Александрович

  35. Муратбакиев Фанит Насипович

  36. Нуркаев Вадим Маликович

  37. Галимова Гульнара Ильдусовна

  38. Гайнуллин Данир Ахмадеевич

  39. Саитов Рушан Мухаматович

  40. Андреев Александр Вадимович

  41. Ишмухаметов Рустам Рифатович

 

Бер мандатлы һайлау округтары

 

Шаймуратовский избирательный округ № 1

Гилимьянов Дмитрий Маратович

Инорсовский избирательный округ № 2

Горбунов Василий Васильевич

Первомайский избирательный округ № 3

Кидрасов Юлай Фаукатович

Черниковский избирательный округ № 4

Ахметшин Рустэм Закиевич

Белореченский избирательный округ № 5

Локотченко Алексей Юрьевич

Пушкинский избирательный округ № 6

Захаров Вадим Петрович

Ленинский избирательный округ № 7

Филиппов Олег Игоревич

Сипайловский избирательный округ № 8

Родина Елена Александровна

Солнечный избирательный округ № 9

Гиндуллин Фарит Хурматуллович

Центральный избирательный округ № 10

Хусаинов Салават Сахиевич

Вазовский избирательный округ № 11

Шагапова Руфина Аликовна

Студенческий избирательный округ № 12

Харасов Салават Фаттахович

Вокзальный избирательный округ № 13

Хакимов Тимур Артурович

Новиковский избирательный округ № 14

Бузыкаев Камиль Радикович

Кумертауский избирательный округ № 15

Плохова Ольга Николаевна

Комсомольский избирательный округ № 16

Ахмадинуров Рустем Маратович

Юбилейный избирательный округ № 17

Сапожников Геннадий Георгиевич

Девонский избирательный округ № 18

Шмелев Алексей Николаевич

Нарышевский избирательный округ № 19

Фахретдинов Раиль Камилович

Промышленный избирательный округ № 20

Игнатьев Юрий Викторович

Стеклозаводской избирательный округ № 21

Иванов Александр Геннадьевич

Сибайский избирательный округ № 22

Мансурова Эльза Рафаэловна

Нахимовский избирательный округ № 23

Герасимова Юлия Николаевна

Ольховский избирательный округ № 24

Ануфриев Владимир Борисович

Отрадовский избирательный округ № 25

Райманов Ринат Фаатович

Шихановский избирательный округ № 26

Ахметов Руслан Спартакович

Стерлитамакский избирательный округ № 27

Гумеров Фарит Рифович

Кизильский избирательный округ № 28

Кульсарина Гульнур Галинуровна

Раевский избирательный округ № 29

Зайнуллин Ринат Мударисович

Бельский избирательный округ № 30

Уразгулов Тимергали Ралисович

Северный избирательный округ № 31

Ямалетдинов Кашшаф Сайфитович

Толбазинский избирательный округ № 32

Бадретдинов Рамиль Рафаилович

Сакмарский избирательный округ № 33

Салихов Ильнур Рифатович

Буздякский избирательный округ № 34

Андреев Александр Георгиевич

Белебеевский избирательный округ № 35

Бадамшин Рамиль Шавкатович

Аслыкульский избирательный округ № 36

Мухаметзянов Азат Мунирович

Юрюзаньский избирательный округ № 37

Матренин Антон Сергеевич

Белорецкий избирательный округ № 38

Баймухаметов Айгиз Гиззатович

Металлургический избирательный округ № 39

Юсупов Юлдаш Мухамматович

Баженовский избирательный округ № 40

Кугубаев Яков Анатольевич

Резяповский избирательный округ № 41

Соколов Вадим Васильевич

Родниковый избирательный округ № 42

Уразметов Ильнур Фаугатович

Прибельский избирательный округ № 43

Гайсина Зульфия Рифовна

Буйский избирательный округ № 44

Вазигатов Ильшат Агзамович

Северо-Восточный избирательный округ № 45

Нагаев Ринат Явдатович

Чеверевский избирательный округ № 46

Шайхетдинов Фларис Рифкатович

Юмагузинский избирательный округ № 47

Абдрахимов Раиль Рамазанович

Иглинский избирательный округ № 48

Исангулов Ильдар Хамзеевич

Ишимбайский избирательный округ № 49

Работяев Александр Васильевич

Краснохолмский избирательный округ № 50

Тансыккужина Тамара Михайловна

Ермолаевский избирательный округ № 51

Хисматуллина Рузалия Сафиулловна

Нугушский избирательный округ № 52

Рамазанов Рамазан Омарович

Туймазинский избирательный округ № 53

Мамлеев Рамиль Мидхатович

Уфимский избирательный округ № 54

Угаров Вилорий Петрович

Иремельский избирательный округ № 55

Гибадуллин Закария Равгатович

Автор:
Читайте нас: